112 km/h w terenie zabudowanym - nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy - Ostrowiec24.Info

112 km/h w terenie zabudowanym – nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Foto ilustracyjne

Policjanci opatowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 19-latkowi kierującemu seatem, który pędził z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze. Więcej poniżej!

W niedzielę 23 maja br. przed południem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Seat, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Kurów w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę kierujący seatem 19-latek na liczniku miał aż 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 kilometry na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Nieodpowiedzialny kierujący otrzymał również mandat karny w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych. 

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, narażeni są również inni uczestnicy ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na „gazie”, musi liczyć się z konsekwencjami.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "112 km/h w terenie zabudowanym – nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*