Pechowa deskorolka - Ostrowiec24.Info

Pechowa deskorolka

Foto ilustracyjne

Sprzedajesz coś przez portal ogłoszeniowy? Uważaj! Jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych przekonała się mieszkanka gminy Osiek. Córka kobiety na jednym z internetowych portali wystawiła do sprzedaży deskorolkę. Zamiast otrzymać na swoje konto pieniądze za sprzedaż przedmiotu, została oszukana. Z konta bankowego 46-latki zniknęło blisko 13000zł. Więcej poniżej!

Wczoraj do połanieckich policjantów zgłosiła się 46-letnia mieszkanka gminy Osiek, która jak się okazało, padła ofiarą oszusta. Z relacji kobiety wynikało, że na popularnej platformie ogłoszeniowej jej córka wystawiła do sprzedaży za kwotę 50 złotych deskorolkę.

Na telefon komórkowy otrzymała wiadomość sms z potwierdzeniem sprzedaży, do której dołączony był link. Po jego kliknięciu wyświetlił się komunikat z danymi kupującego. Po upływie kilkudziesięciu minut 46-latka otrzymała telefon od rzekomego pracownika banku, który poinformował, że na rachunek bankowy kobiety ktoś omyłkowo dokonał przelewu pieniędzy za sprzedaż deskorolki.

Zwrot pieniędzy nastąpić miał za pośrednictwem blika, na co kobieta przystała. Połączenie z infolinii dostała jeszcze kilkukrotnie, podając kolejne kody blik. Gdy ostatecznie połączenie zostało zerwane, mieszkanka gminy Osiek krótko później zrozumiała, że została oszukana. W efekcie autoryzowania kodów blik, kobieta straciła blisko 12900zł.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pechowa deskorolka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*