Ostrowieccy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie - Ostrowiec24.Info

Ostrowieccy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Foto ilustracyjne

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i sytuacji. Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie mundurowych pozwoliły w poniedziałek na uratowanie mężczyzny, który próbował targnąć się na swoje życie. Najpierw dyżurny ostrowieckiej komendy nawiązał z nim kontakt telefoniczny, a następnie w miejsce, gdzie miał znajdować się desperat wysłał funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy odnaleźli w kompleksie leśnym 59-latka. Ostrowczanin nie był w stanie sam się poruszać, a jego życie było zagrożone. Stróże prawa natychmiast udzielili mu pomocy, a następnie przekazali pod opiekę służbom medycznym. Więcej poniżej!

W poniedziałek około godziny 10 dyżurny ostrowieckiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie od dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z jego treści wynikało, że 59-letni ostrowczanin chce targnąć się na swoje życie. W związku z tym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim kom. Grzegorz Król natychmiast przystąpił do działania nawiązując kontakt telefoniczny z desperatem. Stróż prawa w trakcie rozmowy ustalił, iż mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie jednego z kompleksów leśnych przy ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. W takiej sytuacji liczyła się każda sekunda. Dlatego też mundurowy natychmiast na miejsce skierował patrol policyjny, który rozpoczął poszukiwania 59-latka. Dyżurny cały czas prowadził z mężczyzną rozmowę, którego głos coraz bardziej słabł i nie mógł się on samodzielnie poruszać. Desperat słyszał w oddali sygnały dźwiękowe użyte przez policjantów, jednak nie miał siły, aby się przemieścić. Po chwili mundurowi z patrolu w składzie st. post. Dominika Nawrot i post. Mateusz Minkina odnaleźli leżącego na ziemi mężczyznę. Policjanci natychmiast udzielili 59-latkowi pomocy, a następnie przekazali go pod opiekę załodze ratownictwa medycznego.

Dzięki błyskawicznej akcji, profesjonalnemu i opanowanemu podejściu policjantów życie 59-latkatka zostało uratowane.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowieccy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*