Odpowiedzą za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz piłki nożnej - Ostrowiec24.Info

Odpowiedzą za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz piłki nożnej

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 35 lat, którzy podczas meczu piłki nożnej na stadionie miejskim odpalili materiały pirotechniczne. Mecz pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski -Star Starachowice w związku z tym incydentem dwukrotnie został przerwany. Obaj mieszkańcy powiatu starachowickiego usłyszeli już zarzuty. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Więcej poniżej!

Podczas sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski a Star Starachowice,  odbywającym się w Ostrowcu Świętokrzyskim wniesione zostały na teren stadionu wyroby pirotechniczne, między innymi w postaci rac świetlnych, dymnych i hukowych, które następnie zostały odpalone. W związku z tym chuligańskim zachowaniem, sędzia zarówno w trakcie pierwszej jak i drugiej połowy musiał przerwać mecz.

Policjanci zabezpieczający imprezę masową zareagowali natychmiastowo na to przestępstwo i rozpoczęli identyfikację osób odpowiedzialnych za ten czyn. Z tłumu wychwycili dwóch podejrzanych, których następnie zatrzymali bezpośrednio po zakończeniu meczu. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu starachowickiego w wieku 17 i 35 lat. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty wniesienia wyrobów pirotechnicznych na imprezę masową, do których się przyznali.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wnoszenie wyrobów pirotechnicznych oraz materiałów pożarowo niebezpiecznych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Odpowiedzą za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz piłki nożnej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*