Chciała sprzedać buty, a straciła 6 000 złotych - Ostrowiec24.Info

Chciała sprzedać buty, a straciła 6 000 złotych

Foto ilustracyjne - pexels.com

Niestety oszuści nie próżnują. Niemal codziennie przestrzegamy i przybliżamy metody ich działania. Pamiętajmy, że przestępcy, aby wyłudzić pieniądze, wykorzystują często portale sprzedażowe oraz komunikatory internetowe. W taki sposób 19-letnia mieszkanka gminy Bodzechów padła ofiarą oszustów. Kobieta zamiast zarobić podczas sprzedaży butów, uwierzyła oszustom i straciła 6 000 złotych. Więcej poniżej!

Dzisiejsze zakupy przeniosły się do Internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i też w ten sposób sprzedają różne przedmioty. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki, jak bezpiecznie kupować i sprzedawać. Każda z takich stron ostrzega, co powinno wzmóc naszą uwagę i jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić kilka niepewnych okazji, niż raz dać się oszukać. Rozmawiajmy wspólnie ze znajomymi, rodziną, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze tej formy sprzedaży.

We wtorek do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 19-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów internetowych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka godzin wcześniej na popularnej aplikacji internetowej wystawiła do sprzedaży buty za kwotę 50 złotych. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży młoda mieszkanka gminy Bodzechów otrzymała wiadomość z linkiem. 19-latka niczego nie podejrzewając, kliknęła na podany link, który przekierował ją na stronę jej banku, gdzie wpisując hasło i login zalogowała się do bankowości elektronicznej. Po chwili kiedy ponownie zalogowała się na swój rachunek bankowy zobaczyła, że z jej konta zniknęło 6000 złotych.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Chciała sprzedać buty, a straciła 6 000 złotych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*