Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Nie unikną odpowiedzialności karnej - Ostrowiec24.Info

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Nie unikną odpowiedzialności karnej

Foto: KPP Ostrowiec

Nie małe kłopoty czekają dwóch mężczyzn w wieku 41 i 43 lat, których zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Stróże prawa w wyniku prowadzonych działań ustalili, że starszy z mężczyzn dokonał kradzieży plecaka wewnątrz, którego między innymi znajdował się telefon komórkowy, dowód osobisty i karty bankomatowe. Ponadto dokonał on 12 płatności zbliżeniowych płacąc za zakupy w sklepie, a także 4 -krotnie chciał skorzystać z niej w taki sam sposób. Z kolei 41- latek będąc również w posiadaniu skradzionej karty usiłował raz skorzystać z nie swoich oszczędności. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na łączną kwotę blisko 3800 złotych. Przypominamy, że za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 43 lat. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa w minioną niedzielę około godziny 2 w nocy na ul. Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim 39-letnia ostrowczanka miała pozostawić przez nieuwagę swój plecak. Po chwili kiedy powróciła okazało się, że zguba znalazła już nowego właściciela. Łupem nieuczciwego znalazcy padł między innymi telefon komórkowy, dowód osobisty, prawo jazdy i dwie karty bankomatowe.  Łącznie wartość strat pokrzywdzona wyceniła na kwotę blisko 3800 złotych. W toku wykonywanych czynności stróże prawa ustalili, że sprawca przy użyciu skradzionej karty bankomatowej dokonał 12 płatności zbliżeniowych o wartości ponad 700 złotych. Ponadto usiłował także pięć razy zapłacić nią za zrobione zakupy w sklepie. Policjanci podejrzewali, że odpowiedzialni za te czyny mogą być dwaj mieszkańcy naszego miasta. Jako pierwszy w miniony poniedziałek w ręce stróżów prawa „wpadł” 41-latek. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. Ostrowczanin przyznał się, iż raz usiłował użyć opisanej karty, płacąc w sklepie za zakupy, lecz transakcja  nie powiodła się. Jeszcze tego samego dnia 41-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania na rachunek bankowy.

We wtorek w godzinach porannych został zatrzymany 43-latek odpowiedzialny za kradzież plecaka wraz z jego zawartością. Mężczyzna przyznał się, że skorzystał ze skradzionej karty 12 razy płacąc zbliżeniowo za zakupy zrobione na terenie miasta w różnych sklepach i 4-krotnie usiłował zapłacić nią w taki sam sposób. Kolejno kartę przekazał swojemu 41-letniemu znajomemu.

Za nieuczciwe zachowanie zatrzymani teraz odpowiedzą przed sądem. Grozić może im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Nie unikną odpowiedzialności karnej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*