Ewakuacja klientów z marketu Biedronka - Ostrowiec24.Info

Ewakuacja klientów z marketu Biedronka

Foto: PSP Ostrowiec

W dniu 23.04.2024 r. na terenie marketu sieci „Biedronka”  w Ćmielowie odbyły się ćwiczenia praktyczne, w  których udział brali strażacy z JRG I, JRG II i OSP Ćmielów. Celem głównym było doskonalenie umiejętności organizacji oraz prowadzenia działań w zakresie taktyki zwalczania pożarów z elementami ratownictwa medycznego. Więcej poniżej!

Scenariusz zakładał przebiegał następująco: o godz. 21:00 pracownicy zauważyli zadymienie w części magazynowej marketu. Natychmiast rozpoczęli ewakuację, wyłączyli dopływ energii elektrycznej i zamknęli główny zawór gazu.
Po przeliczeniu okazało się, że brakuje jednej osoby.
Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odnalezieniu brakującej kobiety i udzielenia jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń. 
W międzyczasie druga rota dokonała przeszukania sklepu – nie znaleziono innych osób poszkodowanych. Po zakończeniu oddymiania teren działania przekazano przedstawicielowi zarządcy budynku.
Takie ćwiczenia są nie tylko okazją do dokładnego zapoznania się z obiektem przez strażaków (głównie części niedostępnych na co dzień – kotłownia, pomieszczenia socjalne i magazynowe), ale przede wszystkim personel ma możliwość przećwiczenia w praktyce własnych procedur obowiązujących w czasie wystąpienia pożaru.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ewakuacja klientów z marketu Biedronka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*