Staszowscy policjanci zatrzymali 5 pijanych rowerzystów - Ostrowiec24.Info

Staszowscy policjanci zatrzymali 5 pijanych rowerzystów

Foto ilustracyjne

Tylko minionego weekendu policjanci ze staszowskiej jednostki wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z nich, bez względu na posiadany wynik obrany cel swojej podróży dokończyć musiał pieszo, a konsekwencją popełnionego wykroczenia była nałożona grzywna w drodze mandatu karnego. Więcej poniżej!

Policjanci na terenie powiatu staszowskiego minionego weekendu zatrzymali na drogach pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Bez względu na ,,wydmuchany” wynik żaden z ich na jednoślad wsiadać nie powinien.

Tym, którego badanie stanu trzeźwości wykazało wynik najwyższy był 24- latek. Mężczyzna w niedzielne przedpołudnie zatrzymany do kontroli został przez patrol połanieckich dzielnicowych. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało 2,8 promila.

Miłośnicy rowerowych podróży nie obeszli się bez konsekwencji. Za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami karnymi. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu grozi mandat karny w wysokości 1000zł. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy wysokość mandatu karnego wzrasta do kwoty 2500zł.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierowców jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Wsiadanie za kierownicę pojazdu lub jazda na rowerze po wcześniejszym spożyciu alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność. Nietrzeźwy kierujący bez względu na posiadany wynik jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Staszowscy policjanci zatrzymali 5 pijanych rowerzystów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*