Mieszkanka gminy Ćmielów uwierzyła oszustom. Straciła blisko 3000 zł - Ostrowiec24.Info

Mieszkanka gminy Ćmielów uwierzyła oszustom. Straciła blisko 3000 zł

Foto ilustracyjne

74-letnia mieszkanka gminy Ćmielów padła ofiarą oszustów. Kobieta była przekonana, że za pomocą popularnego komunikatora internetowego koresponduje ze swoją córką. Sądząc, że jej pomaga przesłała na wskazane przez cyberprzestępców konto pieniądze w kwocie blisko 3000 złotych. Pamiętajmy, że zanim przekażemy komukolwiek pieniądze bądź wykonamy przelew, upewnijmy się czy rzeczywiście mamy do czynienia z właściwą osobą. Więcej poniżej!

Wczoraj do policjantów z ostrowieckiej komendy zgłosiła się 74-letnia mieszkanka gminy Ćmielów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z jej relacji wynikało, że około godziny 11.30, za pomocą popularnego komunikatora internetowego otrzymała wiadomość od osoby podającej się za jej córkę. W trakcie korespondencji dowiedziała się, że telefon córki uległ uszkodzeniu. Kolejno usłyszała prośbę o przelanie blisko 3 000 złotych na zakup nowego telefonu. Niczego nie podejrzewająca 74-latka wykonała płatność na wskazane konto. Kiedy kobieta skontaktowała się z prawdziwą córką zrozumiała, że została oszukana.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Pamiętajmy! Zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew, skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tę informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach, nigdy nie działajmy pochopnie bo możemy stracić nasze oszczędności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mieszkanka gminy Ćmielów uwierzyła oszustom. Straciła blisko 3000 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*