Pożar budynku mieszkalnego i pięć ewakuowanych osób [Foto] - Ostrowiec24.Info

Pożar budynku mieszkalnego i pięć ewakuowanych osób [Foto]

Foto: PSP Ostrowiec

10 kwietnia 2024 r. tuż przed godziną 20 do ostrowieckich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy ul. Ostrowieckiej w Ćmielowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 7 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 25 strażaków. Po przybyciu ratowników na teren akcji stwierdzono, że praktycznie cały obiekt objęty  jest pożarem.  Ogień rozprzestrzeniał się po drewnianej więźbie dachowej, drewnianym stropie oraz wnętrzu budynku. Do obiektu objętego pożarem przybudowany był sąsiadujący budynek mieszkalny. Właściciel mieszkania oraz 4 osoby z budynku przyległego ewakuowały się samodzielnie jeszcze przed przybyciem zastępów. Więcej poniżej!

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie przystąpiono do działań gaśniczych podając wodę w natarciu z podnośnika hydraulicznego SHD-24 na płonący dach oraz w obronie na sąsiadujący budynek. Poszkodowanemu mężczyźnie z budynku objętego pożarem udzielono wsparcia psychicznego i przekazano pod opiekę ZRM. Pozostałe 4 osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości.  Po przygaszeniu pożaru ratownicy weszli do budynku w celu przeszukania pomieszczeń nie stwierdzając innych osób poszkodowanych.  Następnie przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcji pokrycia dachu oraz stropu, w celu dokładnego dogaszenia tlących się elementów konstrukcji. Spalone wyposażenie domu, wyniesiono na zewnątrz gdzie dokładnie przelano je wodą. Temperaturę elementów konstrukcji monitorowano przy pomocy kamery termowizyjnej. W trakcie działań sprawdzono też pomieszczenia  budynku sąsiadującego nie stwierdzając dalszych zagrożeń.  Na miejsce przybyła Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów ofiarując pomoc poszkodowany osobom. O zdarzeniu poinformowano PINB. Akcja trwała ponad 3 godziny – informuje mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy PSP w Ostrowcu Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar budynku mieszkalnego i pięć ewakuowanych osób [Foto]"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*