Będzie punkt paszportowy w Ostrowcu Św. - Ostrowiec24.Info

Będzie punkt paszportowy w Ostrowcu Św.

Jak poinformował w internetowym nagraniu poseł Artur Gierada – w Ostrowcu Św. powstanie punkt paszportowy. To oznacza, że aby wyrobić paszport nie będzie konieczności wyjazdu do Kielc. Więcej poniżej!

Prezydent Artur Łakomiec spotkał się z wojewodą i ustalił szczegóły uprawniające do złożenia wniosku by punkt paszportowy powstał w Ostrowcu Św.

Inicjatywę wspierali Artur Łakomiec oraz Jolanta Madioury.

Serdecznie dziękuję Panu wojewodzie, że miałem możliwość spełnić jedną z obietnic Pana posła Artura Gierady, gdzie wielokrotnie już rozmawialiśmy na ten temat, żeby ten punkt paszportowy był dla naszych mieszkańców i okolicznych gmin – mówi Artur Łakomiec.

Wojewoda świętokrzyski Józef Bryk i pełniący funkcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec podjęli decyzję w sprawie utworzenia w tym mieście zamiejscowego punktu paszportowego. Zgodnie z porozumieniem strony podzielą się kosztami związanymi z utworzeniem i utrzymaniem tej nowej placówki.

W rozmowach w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział poseł Artur Gierada, były wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich, a stronę społeczną reprezentowała Jolanta Madioury.

W Ostrowcu Świętokrzyskim będzie uruchomiony pierwszy punkt zamiejscowy, który zajmował się będzie obsługą paszportową. Do tej pory mieszkańcy województwa świętokrzyskiego te formalności mogli załatwiać jedynie w Kielcach. Dzięki zawartemu porozumieniu, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i sąsiednich powiatów będą mogli złożyć wnioski, a później odebrać dokumenty bliżej swojego miejsca zamieszkania.

Największe zainteresowanie wyrabianiem paszportów było w 2022 r., kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wydano wówczas 48 tys. dokumentów. Rok później, w 2023 r., było ich 38 tys.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Będzie punkt paszportowy w Ostrowcu Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*