Niebezpieczną jazdę przerwał mu czujny obywatel - Ostrowiec24.Info

Niebezpieczną jazdę przerwał mu czujny obywatel

Foto ilustracyjne

Godną pochwały postawą wykazał się wczoraj rano 41-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który widząc niebezpieczeństwo jakie stwarza na drodze jadący przed nim kierujący, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało, 35-letni kierowca volkswagena, prowadził swoje auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego nieodpowiedzialne zachowanie oceni w najbliższym czasie sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Wczoraj około godziny 5.30 do stanowiska kierowania ostrowieckiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na jednej z ulic miasta doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ul. Grabowej zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki Volkswagen, którego kierujący jechał tzw. „wężykiem”. Kiedy na ul. Długiej mężczyzna prowadzący niemieckie auto zatrzymał się, świadek zdarzenia postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Po chwili na miejsce dotarli policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności okazało się, że kierujący volkswagenem 35-letni ostrowczanin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Niebezpieczną jazdę przerwał mu czujny obywatel"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*