Jadąc na służbę, zatrzymali 19-latka z sądowym zakazem kierowania - Ostrowiec24.Info

Jadąc na służbę, zatrzymali 19-latka z sądowym zakazem kierowania

Foto ilustracyjne

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy jadąc na poranną służbę, zwrócili uwagę naporuszający się ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim pojazd marki BMW. Mundurowi mieli podejrzenia, że pojazdem tym możne kierować znany im 19-letni ostrowczanin, który posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po chwili ich przypuszczenia potwierdziły się. Teraz 19-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu. Ponadto odpowie on za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Więcej poniżej!

Wczoraj około godziny 7.20 na ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim jadący na służbę policjanci z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki BMW. Mundurowi mieli podejrzeniaże autem może jechać znany im 19-letni ostrowczaninZ posiadanej przez mundurowych wiedzy wynikało, że mężczyzna ten ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci udali się na stację paliw, gdzie skręciło niemieckie auto. Po chwili potwierdzili oni swoje przypuszczenia, widząc jak zza kierownicy BMW wysiadł znany im 19-latek. Policjanci poinformowali dyżurnego ostrowieckiej komendy i podjęli interwencje wobec mężczyzny. Ostrowczanin został zatrzymany i dowieziony do miejscowej jednostki Policji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 19-latek kierował w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że ma orzeczony przez sąd aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jadąc na służbę, zatrzymali 19-latka z sądowym zakazem kierowania"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*