Bliżej podpisania umowy na realizację S74 między Cedzyną a Łagowem - Ostrowiec24.Info

Bliżej podpisania umowy na realizację S74 między Cedzyną a Łagowem

Foto: GDDKiA Kielce

Zakończyła się przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych obligatoryjna kontrola uprzednia postępowania przetargowego. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą na projekt i budowę drogi ekspresowej między Cedzyną a Łagowem. Więcej poniżej!

Najkorzystniejszą ofertę na realizację najdłuższego odcinka S74, a zarazem najdroższej inwestycji drogowej w województwie świętokrzyskim złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Umowa na realizację odcinka Cedzyna – Łagów, na kwotę ok. 1,1 mld złotych, zostanie podpisana po dostarczeniu przez wykonawcę wymaganych dokumentów, w tym gwarancji należytego wykonania. 

Informacja o inwestycji

Skomunikowany z użytkowaną drogą S74 Kielce – Cedzyna i zlokalizowany w powiecie kieleckim odcinek o długości około 30 km biec będzie głównie po nowym śladzie na północ od istniejącej DK74, tworząc obwodnicę Łagowa. W ramach inwestycji zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych (Radlin, Wola Jachowa, Makoszyn i Łagów), obwodu utrzymania drogi w Woli Jachowej, dwóch miejsc obsługi podróżnych w Górnie. Zaprojektowanych i wybudowanych zostanie: 16 wiaduktów w ciągu S74 i nad drogą ekspresową, 13 mostów w ciągu drogi ekspresowej i innych dróg publicznych. Przewidziano przejście dla zwierząt typu zielony most i ponad trzydzieści przepustów pełniących funkcje ekologiczne.   

Aktualnie trwa realizacja w systemie projektuj i buduj pięciu odcinków S74 w województwie świętokrzyskim o łącznej długości ok. 74 km. W ubiegłym roku rozpoczęły się roboty budowlane na obwodnicy Opatowa. W tym roku, po uzyskaniu decyzji ZRID, planujemy rozpoczęcie prac na odcinku Mniów – Kielce. Na trzech odcinkach, od granicy województwa do Mniowa, od węzła Kielce Zachód do węzła Kielce Bocianek i od Łagowa do Opatowa, trwają prace projektowe przed planowanym w tym roku złożeniem wniosków o wydanie decyzji ZRID.   

Po podpisaniu umowy z wykonawcą odcinka Cedzyna – Łagów realizować będzie ponad 100 km ekspresowej, która komunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Stanowi także połączenie pomiędzy węzłami autostrad A1, A2, a realizowaną trasą S19 Via Carpatia. 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Bliżej podpisania umowy na realizację S74 między Cedzyną a Łagowem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*