Nietrzeźwy z blisko trzema promilami - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwy z blisko trzema promilami

Foto ilustracyjne

Wysokie grzywny i zaostrzenie kar przewidzianych dla osób decydujących się kierować pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, dla niektórych nadal nie stanowią argumentu studzącego zapędy. Niemalże codziennie policjanci zatrzymują i eliminują z ruchu drogowego jego nieodpowiedzialnych uczestników. Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do zatrzymania 38-latka, który kierował pojazdem marki Ford mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

Wczoraj, kilka minut przed godziną 20, policjanci z ostrowieckiej drogówki w miejscowości Nietulisko Duże zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. W trakcie interwencji okazało się, że za kierownicą auta znajdował się 43-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że podróżował swoim autem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pobawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zmniejsza się zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy z blisko trzema promilami"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*