Ostrowiecka drogówka na motocyklach - Ostrowiec24.Info

Ostrowiecka drogówka na motocyklach

Foto: KPP Ostrowiec

Na drogach powiatu ostrowieckiego z dnia na dzień przybywa miłośników mechanicznych jednośladów. Między innymi z tego względu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli patrolowanie tras, wykorzystując nowoczesne motocykle. Więcej poniżej!

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy rozpoczęli służby na motocyklach. Dla większości z nich to połączenie pracy i pasji, polegającej na zamiłowaniu do mechanicznych jednośladów. Należy zaznaczyć, że funkcjonariusze pełniący służbę na takich maszynach muszą wyróżniać się szczególnymi umiejętnościami. Przede wszystkim cechuje ich niezwykła podzielność uwagi, a sprawność w poruszaniu się motocyklem, nie stanowi dla nich żadnego problemu. Mundurowi na jednośladach są bardziej mobilni, dzięki czemu zdecydowanie szybciej i sprawniej mogą się przemieszczać w miejsca, gdzie ich pomoc jest potrzebna.
W trakcie prowadzonych kontroli drogowych, policjanci będą przypominać miłośnikom jednośladów o rzeczach, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę na początku sezonu. Warto pamiętać, że niska temperatura rano oznacza również gorzej rozgrzewające się opony i mniejszą przyczepność, a na drogach może miejscami zalegać piach.
Apelujemy także, aby motocykliści pamiętali o zasadach bezpiecznej jazdy. Natomiast do kierowców samochodów, aby Ci patrzyli w lusterka i zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, którzy coraz liczniej pojawiają się na drogach.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowiecka drogówka na motocyklach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*