Oszustwo podczas sprzedaży części do samochodu - Ostrowiec24.Info

Oszustwo podczas sprzedaży części do samochodu

Foto ilustracyjne

W poniedziałek do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosił się 30-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustów, podczas sprzedaży części do samochodu. W wyniku działania cyberprzestępców, ostrowczanin stracił 2100 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Więcej poniżej!

Aplikacje do sprzedaży i kupna towarów ułatwiają nam możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Warto pamiętać, że podczas kontaktów z nieznajomymi kontrahentami należy zachować szczególną ostrożność. Oszuści często udają klientów i przenoszą rozmowy w sprawie zakupu z aplikacji sprzedażowej na popularne komunikatory społecznościowe. Następnie cyberprzestępcy pod pretekstem przesyłki towaru lub przelewu pieniędzy przesyłają linki, dzięki którym otrzymują dostęp do naszych  rachunków bankowych.

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 30-latek. Mieszkaniec miasta poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że przy pomocy popularnej aplikacji internetowej, wystawił do sprzedaży odbój amortyzatora. Następnie na adres emaliowy otrzymał link z informacją dotyczącą zakupu tejże części. Niczego nie podejrzewający 30-latek kliknął w link, po czym podał wszystkie dane potrzebne do zalogowania się do bankowości elektronicznej. Wtedy to, pojawiła się informacja, że wystąpiły problemy techniczne. Krótko później mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, iż jest pracownikiem infolinii i pomoże mu usunąć problem. Po czym sprawca poprosił o wygenerowanie kodów Blik. Po kilku minutach zgłaszający zobaczył, że na jego koncie brakuje 2100 złotych. Wtedy też zorientował się, że padł ofiarą oszustów.

Ostrzegamy! Pamiętaj o podstawowych środkach ostrożności. Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych! Oszust przechwytując dane do naszego konta, może zarządzać nim jak własnym. Wypłata gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej, to dla niego już błahostka. Chroń dane swojej karty płatniczej! Nigdy nie udostępniaj nikomu kodów autoryzacji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Oszustwo podczas sprzedaży części do samochodu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*