Ważna informacja o powiatowych przewozach autobusowych - Ostrowiec24.Info

Ważna informacja o powiatowych przewozach autobusowych

Od 2 stycznia bieżącego roku Powiat Ostrowiecki wzorem lat ubiegłych organizuje przewozy  autobusowe o charakterze użyteczności publicznej na 40 liniach komunikacyjnych. Planowany koszt funkcjonowania w 2024 r. wynosi ponad 6 mln 370 tys. złotych, z czego pozyskane dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych jest na poziomie 5 mln 713 tys. zł. Więcej poniżej!

W stosunku do ubiegłego roku przybyła jedna linia komunikacyjna do miejscowości Wronów oraz kontynuowane są przewozy na linii komunikacyjnej do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Uruchomione linie obsługują wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego.

Na stronie internetowej Powiatu Ostrowieckiego w zakładce: „Co robimy” i dalej: „Przewozy autobusowe” znajdziecie Państwo podstawowe informacje o kursowaniu autobusów na poszczególnych liniach komunikacyjnych.

Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, powiatowe linie komunikacyjne obsługują następujący operatorzy:

  1. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim Spółka Akcyjna (PKS Ostrowiec Świętokrzyski),
  2. Biuro Podróży „Eurotrans” PKS Sp. z o.o. siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  3. Łukasz Bąk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Trans Katrina Łukasz Bąk z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  4. Marian Sierociuk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Marian Sierociuk Licencjonowany Przewóz Osób „MEL-MAN” z siedzibą w Kielcach.

Wszelkie ewentualne uwagi dotyczące wykonywanych przewozów prosimy zgłaszać na skrzynkę e-mail: przewozyautobusowe@powiat.ostrowiecki.eu

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ważna informacja o powiatowych przewozach autobusowych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*