85-latka straciła 30 000 zł - Ostrowiec24.Info

85-latka straciła 30 000 zł

Foto ilustracyjne

W czwartek dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że 16 stycznia do 85-letniej mieszkanki miasta zadzwonił nieznany mężczyzna. Rozmówca przedstawił się, że jest funkcjonariuszem policji, po czym poinformował seniorkę, że prowadzi sprawę przeciwko oszustom. Więcej poniżej!

Zgłaszająca dała wiarę fałszywemu policjantowi i zmanipulowana przez niego przekazała mu nie tylko swoje dane osobowe, ale również poinformowała o zgromadzonych przez siebie w mieszkaniu oszczędnościach. Jak się okazało, po krótkiej chwili do jej mieszkania zapukał mężczyzna, któremu to 85-latka przekazała pieniądze w kwocie 30 000 złotych. Przestępca zapewniał seniorkę, że po zakończonych działaniach, odzyska swoje oszczędności. Kiedy jednak się tak nie stało, rozumiała, że padła ofiarą oszustów.

Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność rozmówcy i nie stać się ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. Nigdy również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "85-latka straciła 30 000 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*