Dwóch ukradło, trzeci kupił. Będą poważne konsekwencje - Ostrowiec24.Info

Dwóch ukradło, trzeci kupił. Będą poważne konsekwencje

Foto ilustracyjne

Kajdanki zatrzasnęły się wczoraj na rękach trzech mieszkańców gminy Osiek. Dwóch z nich podejrzanych jest o kradzież elektronarzędzi o wartości 1600 złotych. Trzeci nabył rzeczy pochodzące z tego przestępstwa. Przypominamy, że za kradzież cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, paserstwo zaś zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W minioną środę do Komisariatu Policji w Połańcu zgłosił się 39-latek, który powiadomił, że z remontowanego domu znajdującego się na terenie gminy Osiek skradzione zostały elektronarzędzia. Młot udarowy, wiertarka oraz przedłużacz elektryczny zostały wycenione na kwotę 1600 złotych.

Wczoraj w godzinach porannych staszowscy kryminalni wspólnie z połanieckimi funkcjonariuszami zapukali do drzwi dwóch mieszkańców gminy Osiek, których podejrzewali o dokonanie przestępstwa. Typowany przez policjantów 52-latek oraz jego 54-letni kompan, w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do kradzieży elektronarzędzi. Jak się okazało, skradziony sprzęt początkowo ukryli w lesie, potem przewieźli rowerem do znajomego. Tam „sprzedali” łupy 69-latkowi za dwie butelki wina.

„Szczęśliwca”, który skorzystał z okazji również nie ominęła wizyta funkcjonariuszy. Policjanci udali się do 69-latka, zamieszkującego teren tej samej gminy, u którego znaleźli skradzione elektronarzędzia. Mężczyzna przyznał, że wiedział, iż przedmioty pochodzą z kradzieży, jednak nie wnikał kto jest ich prawowitym właścicielem.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast nabywca pozyskanego nielegalnie towaru odpowie za paserstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwóch ukradło, trzeci kupił. Będą poważne konsekwencje"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*