46-latek podszywał się pod panią poseł i kupował w sieci - Ostrowiec24.Info

46-latek podszywał się pod panią poseł i kupował w sieci

Foto ilustracyjne

O usiłowanie wyrządzenia szkody majątkowej posłance na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, minister Marzenie Okle – Drewnowicz podejrzany jest 46-latek z Kielc. Wykorzystując jej dane osobowe, za pośrednictwem sieci zamówił do biura poselskiego sprzęt AGD warty prawie 10 000 złotych oraz jedzenie o wartości przekraczającej 400 złotych. Wkrótce ze swojego zachowania kielczanin będzie tłumaczył się przed sądem.  Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

8 stycznia do skarżyskiej komendy zgłosiła się pracownica miejscowego biura poselskiego posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marzeny Okły – Drewnowicz. Kobieta zawiadomiła, że w dniach od 6 do 8 stycznia nieznany sprawca wykorzystując dane pani poseł, za pośrednictwem sieci zamówił do biura poselskiego sprzęt AGD o wartości blisko 10 000 złotych oraz sushi warte ponad 400 złotych z lokalnej restauracji.

Towar został dostarczony z opcją płatności przy jego odbiorze, ale płatność nie została zrealizowana z uwagi na odmowę przyjęcia zamówień.

Sprawą zajęli się skarżyscy funkcjonariusze na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą. Wspierani przez policjantów pionu kryminalnego komendy wojewódzkiej, stróże prawa wpadli na trop człowieka podejrzewanego o związek ze sprawą.

W piątkowe popołudnie mundurowi zatrzymali 46-letniego kielczanina. Mężczyzna przewieziony został do skarżyskiej jednostki policji. W rozmowie z policjantami przyznał, że to właśnie on składał zamówienia do biura poselskiego.

W sobotę kielczanin został doprowadzony do skarżyskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wyrządzenia szkody majątkowej posłance Marzenie Okle – Drewnowicz poprzez wykorzystanie jej danych osobowych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Wkrótce 46-latek zasiądzie na sądowej ławie oskarżonych. Grozi mu nawet ośmioletni pobyt za więziennym murem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "46-latek podszywał się pod panią poseł i kupował w sieci"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*