Trwa rozbudowa Stadionu Międzyszkolnego - Ostrowiec24.Info

Trwa rozbudowa Stadionu Międzyszkolnego

Foto: Starostwo Powiatowe

Trwa rozbudowa Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego przy ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. Mimo zimowej aury, długo wyczekiwana inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie przewidziane jest na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Więcej poniżej!

Przypomnijmy, że w ramach zadania wybudowana zostanie nowa arena lekkoatletyczna z bieżnią do biegów o sześciu torach okrężnych i ośmiu torach na prostej sprinterskiej o nawierzchni poliuretanowej, boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy sztucznej,  skocznia do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku oraz skoku o tyczce. Realizacji doczeka się również rzutnia do pchnięcia kulą. Ponadto wybudowany zostanie budynek zaplecza socjalno-magazynowego z trybunami na ok. 280 miejsc. Aby możliwe było prowadzenie rozgrywek po zmroku wykonane będzie oświetlenie i zamontowana zostanie tablica wyników. Powstaną drogi wewnętrzne, nowe miejsca parkingowe, chodniki oraz ogrodzenia. Przebudowy doczeka się r ownież zjazd z ul. Żeromskiego. W ramach inwestycji przewidziana została także dostawa i montaż wyposażenia niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania i użytkowania tego typu obiektu.

Koszt realizacji zadania, zgodnie z umową zawartą z Wykonawcą, którym jest firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej, wynosi 18 000 000,00 zł brutto. Powiat Ostrowiecki na tę  realizację pozyskał dofinansowanie w kwocie 16 200 000,00 zł, co stanowi 90 procent wartości zadania określonego na etapie składania wniosku.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Trwa rozbudowa Stadionu Międzyszkolnego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*