22-latek zlekceważył trzy sądowe zakazy. Zatrzymany na Żabiej - Ostrowiec24.Info

22-latek zlekceważył trzy sądowe zakazy. Zatrzymany na Żabiej

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję wobec 22-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Seat posiadając, aż trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym wczoraj 22-letni mężczyzna, wobec którego policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęli interwencję. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mieszkaniec Skarżysko-Kamiennej nie powinien wsiadać za kierownicę swojego seata, ponieważ posiada, aż trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto jak ustalili mundurowi wobec 22-latka została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami przez skarżyskiego starostę.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "22-latek zlekceważył trzy sądowe zakazy. Zatrzymany na Żabiej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*