Sukces ostrowieckich policjantów - Ostrowiec24.Info

Sukces ostrowieckich policjantów

Foto ilustracyjne, źródło: flickr.com

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy w 2023 roku zatrzymali 558 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości. Z tego 64 osoby były poszukiwane na podstawie listów gończych zaś pozostała na podstawie nakazów doprowadzenia. Ponadto stróże prawa zrealizowali czynności w 53 sprawach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych. Więcej poniżej!

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy Policji na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje on nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok.

W 2023 roku Zespół łącznie zatrzymał 558 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Z tego 64 osoby były poszukiwane na podstawie listów gończych zaś pozostała na podstawie nakazów doprowadzenia. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia czasu wolnego od służby. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie.

Ogromnego zaangażowania wymagają od policjantów z Zespołu Poszukiwań czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowano czynności w 64 takich sprawach, które w większości zakończyły się sukcesem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Sukces ostrowieckich policjantów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*