Końcówka roku z kłopotami - Ostrowiec24.Info

Końcówka roku z kłopotami

Foto ilustracyjne, źródło: flickr.com

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 49 – latkowi z gminy Tarłów, który w czwartek w Bronisławowie kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało jego stężenie w organizmie mężczyzny wysokości 2,8 promila.  W spore kłopoty wpędziła się również 20 – latka z gminy Lipnik. Kobieta kierowała volkswagenem pomimo braku prawa jazdy. Wg znowelizowanych przepisów za tego typu wykroczenie grozi grzywna od 1,5 tys. zł do nawet 30 tys. zł. Więcej poniżej!

W czwartek po południu uwagę mundurowych z Komisariatu Policji w Ożarowie zwróciło zachowanie kierującego fiatem, który w miejscowości Bronisławów na krajowej trasie nr 79 wykonywał niebezpieczne manewry. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 49 – letni mieszkaniec gminy Tarłów. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. 49 – latek stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie grzywny oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W niemałe kłopoty wpędziła się również 20 – latka z gminy Lipnik. Kobieta kierowała w Żurawnikach volkswagenem pomimo braku uprawnień. Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego tłumaczyła, że następnego dnia ma egzamin na prawo jazdy i chciała przypomnieć sobie jazdę samochodem. Niestety kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem i według znowelizowanych przepisów obarczone jest grzywną w wysokości od 1,5 tys. zł do nawet 30 tys. zł. Policjanci podjęli decyzję o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. 20 – latce towarzyszyła osoba posiadająca stosowne uprawnienia, której mundurowi przekazali auto do dalszej podróży. Przypominamy, że zgodnie z art. 96 kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, bądź w nienależyty sposób zabezpiecza taki pojazd umożliwiając jego użytkowanie podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Końcówka roku z kłopotami"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*