Dobra wiadomość dla kierowców związana z obwodnicą Ostrowca Św. - Ostrowiec24.Info

Dobra wiadomość dla kierowców związana z obwodnicą Ostrowca Św.

Foto: GDDiA Kielce

Łatwiej i szybciej pojedziemy na święta drogą krajową nr 9 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa. Na wybudowanym na włączeniu do realizowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego rondzie wprowadzony został ruch okrężny zamiast obowiązującego do tej pory ruchu wahadłowego. To kolejna zmiana organizacji ruchu na świętokrzyskich drogach krajowych ułatwiająca komunikację w okresie świątecznym i zimowym. Więcej poniżej!

Po rondzie bez utrudnień

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 zakończy się w drugim kwartale 2024 roku. Ale już latem br. oddane zostało do ruchu rondo i przebudowane łącznice węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 czyli na początku realizowanego odcinka. Od dzisiaj łatwiej pokonujemy także kolejne wybudowane rondo na włączeniu nowej obwodnicy do drogi krajowej nr 9. W czasie robót budowlanych ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się połową ronda. Ułożenie nawierzchni na rondzie i wykonanie części oznakowania pozwoliło na wdrożenie czasowej organizacji ruchu czyli udostępnienie obu połówek skrzyżowania. Możliwy jest wjazd na rondo z ulicy Opatowskiej i ulicy Wąwozy. Zamknięty pozostanie wjazd na budowaną obwodnicę.

Wprowadzenie organizacji ruchu na rondzie DK9 to kolejne ułatwienie dla podróżujących świętokrzyskimi drogami krajowymi w okresie świąteczno-noworocznym i zimowym.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dobra wiadomość dla kierowców związana z obwodnicą Ostrowca Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*