38-latek zlekceważył sądowy zakaz. Wpadł podczas kontroli - Ostrowiec24.Info

38-latek zlekceważył sądowy zakaz. Wpadł podczas kontroli

Foto ilustracyjne, źródło: flickr.com

Policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję wobec 38-letniego mężczyzny. Ostrowczanin kierował pojazdem marki Volkswagen posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym wczoraj przed południem 38-letni mężczyzna, wobec którego policjanci z ostrowieckiej drogówki na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęli interwencję. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie przez kierującego prędkości o 15 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że ostrowczanin nie powinien wsiadać za kierownicę swojego volkswagena, ponieważ ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak ustalili stróże prawa, Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim orzekł wobec 38-latka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od 28.04.2023r. do 27.04.2025 roku. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "38-latek zlekceważył sądowy zakaz. Wpadł podczas kontroli"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*