Szereg zatrzymań powiązanych z przestępstwami narkotykowymi - Ostrowiec24.Info

Szereg zatrzymań powiązanych z przestępstwami narkotykowymi

Foto: KPP Opatów

Opatowscy policjanci przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pod koniec minionego tygodnia przeprowadzili szereg zatrzymań osób posiadających narkotyki. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam wyrok usłyszeć mogą osoby, które trudniły się udzielaniem środków odurzających innym osobom. Więcej poniżej!

W minioną środę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lipniku podczas czynności służbowych realizowanych na terenie gminy zatrzymali 17-latkę, u której znaleźli kilka porcji marihuany. W tej samej sprawie zatrzymany został 20-letni mieszkaniec tej samej gminy, który, jak ustalili policjanci miał sprzedać nastolatce narkotyki. Dzień później policjanci z Wydziału Kryminalnego opatowskiej jednostki zapukali do jednego z domów w gminie Obrazów. Podczas przeszukania, w rzeczach należących do 18-latki mundurowi znaleźli kilka porcji białego proszku, który po badaniu narkotesterem okazał się być amfetaminą. Kilka godzin później funkcjonariusze pojawili się na terenie Sandomierza, w domu 22-letniego mężczyzny. W trakcie realizowanych tam czynności zabezpieczyli 50 gramów substancji zabronionych zidentyfikowanych jako 3CMC, które są pochodną amfetaminy. Z kolei w piątkowy poranek opatowscy kryminalni wraz z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach weszli do jednego z domów na terenie Opatowa, gdzie w pokoju zajmowanym przez 40-letniego mężczyznę znaleźli namiot wraz z aparaturą do hodowli roślin, wewnątrz którego znajdowały się sadzonki konopi innych niż włókniste. Mundurowi zabezpieczyli również 25 gramów suszu roślinnego zidentyfikowanego jako marihuana oraz po kilka porcji amfetaminy i grzybów halucynogennych.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane celem przeprowadzenia czynności z ich udziałem a znalezione narkotyki zabezpieczone i nie trafią już na rynek. Kodeks Karny za posiadanie narkotyków przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, taki sam wyrok usłyszeć mogą osoby udzielające środków odurzających innym osobom. Ostateczną decyzję w sprawach podejmie sąd.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Szereg zatrzymań powiązanych z przestępstwami narkotykowymi"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*