Samochód uderzył w drzewo. Dramat ofiar wypadku - Ostrowiec24.Info

Samochód uderzył w drzewo. Dramat ofiar wypadku

Foto: PSP Starachowice

13 grudnia 2023 roku o godz. 5:21 do stanowiska kierowania w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, którym podróżowały 4 osoby i nie mogą samodzielnie wyjść. Więcej poniżej!

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Opel Zafira uderzył w drzewo i oparł się na nim leżąc na prawym boku. Pojazd znajdował się całkowicie poza obrysem jezdni. W aucie podróżowało cztery osoby dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że w wyniku zdarzenia w pojeździe zostały uwięzione dwie kobiety podróżujące na tylnych fotelach. Na miejsce przybył Patrol Policji oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu gazu w pojeździe oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Następnie wydobyto poszkodowanych z pojazdu wspólnie z ratownikami medycznymi oraz przeniesieniu ich do karetek.

Lekarz ZRM po przebadaniu wszystkich uczestników zdarzenia podjął decyzję o zabraniu do szpitala.

Przez cały czas trwania działań ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi KPP Starachowice.

W działaniach trwających ponad godzinę udział brały 2 zastępy z JRG Starachowice w tym 7 ratowników.

Opracowanie: st. kpt. Konrad Dąbrowski, KP PSP Starachowice

Zdjęcia: st. kpt. Piotr Mergalski, KP PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Samochód uderzył w drzewo. Dramat ofiar wypadku"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*