Projekt "Aktywni i Odpowiedzialni" w Staszicu - Ostrowiec24.Info

Projekt „Aktywni i Odpowiedzialni” w Staszicu

Uczniowie klas pierwszych LO Nr I im. Stanisława Staszica mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach organizowanych w ramach projektu „Aktywni i Odpowiedzialni” ( Erasmus+). Spotkanie odbyło się w renomowanym Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Kielcach. Inicjatorką organizacji wyjazdu była dyrektor Dorota Waliszczak. Więcej poniżej!

Podczas tych wyjątkowych warsztatów, młodzież miała możliwość zanurzenia się w tematykę idei oraz celów zrównoważonego rozwoju świata, zgodnych z założeniami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tematyka obejmowała obszary takie jak ekologia, żywność, transport, a także wartości nadrzędne dla społeczeństwa, takie jak dobro. Prowadzącą warsztaty była Agnieszka Tercz, ekspertka z bogatym doświadczeniem w pracy z młodzieżą, która dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami.

Podczas warsztatów nie brakowało interaktywności, a młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusjach, wymieniając swoje pomysły i refleksje na temat globalnych wyzwań. To ważne doświadczenie pozwoliło uczniom poszerzyć swoją świadomość na temat roli, jaką odgrywają w kształtowaniu przyszłości świata. Uczestnicy przygotowali własne plany zmian jakie powinny zajść w społeczeństwie w ciągu najbliższych lat, a które przyczyniłyby się do poprawy jakości życia i percepcji rzeczywistości.

Opiekunami grupy podczas tego wyjątkowego wyjazdu byli nauczycielka historii i WOSu Żaneta Fiszer oraz wicedyrektor Tomasz Kwiatkowski. Ich zaangażowanie i troska sprawiły, że uczestnicy mogli skoncentrować się na nauce i rozwijaniu swoich umiejętności. Wyjazd do Kielc nie tylko umożliwił zdobycie nowej wiedzy, ale także pozwolił na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń z uczniami z kieleckiego LO nr 4. To kolejny krok w kierunku edukacji globalnej, której celem jest kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych obywateli.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Projekt „Aktywni i Odpowiedzialni” w Staszicu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*