Zatrzymania i tymczasowe aresztowania w związku z ostrzelanymi z broni palnej domami. Porachunki? - Ostrowiec24.Info

Zatrzymania i tymczasowe aresztowania w związku z ostrzelanymi z broni palnej domami. Porachunki?

Foto: Lubelska Policja

Kryminalni z KWP w Lublinie oraz z Opola Lub. zatrzymali łącznie 5 mężczyzn w związku z ostrzelaniem dwóch domów w Chodlu. Zatrzymani usłyszeli już w prokuratorskie zarzuty m.in narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Trzech z nich w wieku 38, 62 i 75-lat zostało tymczasowo aresztowanych. Mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Więcej poniżej!

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (12 listopada br.) w Chodlu. Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w kierunku dwóch domów padły strzały.

Do działań natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy po przeprowadzeniu oględzin potwierdzili, że zostały uszkodzone dwa budynki mieszkalne poprzez oddanie strzałów z broni palnej.

Policjantów z Wydziału Kryminalnego opolskiej jednostki w prowadzonych czynnościach i ustaleniach wspierali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W toku wykonywanych czynności w sprawie ustalono, że ze zdarzeniami może mieć związek  5 mężczyzn z powiatu opolskiego. Wszyscy mężczyźni w wieku od 20 do 75 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Zarzuty dotyczą m.in kierowania gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia i posiadania broni palnej bez zezwolenia. 38-latek z powiatu opolskiego usłyszał łącznie pięć zarzutów: kierowania gróźb pozbawienia życia, narażenia na utratę życia lub zdrowia pokrzywdzonych poprzez oddanie strzałów w kierunku domów, uszkodzenia mienia i posiadania broni palnej bez zezwolenia. To on według śledczych strzelał w kierunku domów w Chodlu, a wspólnie z nim na miejscu był 20-latek. Natomiast 62-latek i 75-latek usłyszeli po dwa zarzuty posiadania broni palnej i utrudnianie prowadzonego postępowania karnego.

Zarzuty posiadania broni palnej usłyszał także zatrzymany 62-latek. Oprócz tego będzie odpowiadał za posiadanie, nie będąc do tego uprawnionym trofeów oraz tuszy zwierzyny łownej a także za nielegalną produkcję alkoholu.

Wczoraj wobec trzech podejrzanych: 38-latka, 62-latka i 75-latka z powiatu opolskiego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Z kolei wobec 20-latka i drugiego 62-latka został zastosowany dozór Policji.

Za popełnione czyny mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie

aspirant Katarzyna Bigos

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrzymania i tymczasowe aresztowania w związku z ostrzelanymi z broni palnej domami. Porachunki?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*