Była ucieczka, policyjny pościg i strzały za uciekającym 17-latkiem z powiatu ostrowieckiego - Ostrowiec24.Info

Była ucieczka, policyjny pościg i strzały za uciekającym 17-latkiem z powiatu ostrowieckiego

Foto: SpottedAlert.pl

Podczas weekendowego pościgu w Pawłowie padło kilka strzałów ostrzegawczych, gdy Peugeot próbował wymknąć się organom ścigania. Kierowca został ostatecznie zatrzymany. Wydarzenia miały miejsce w gminie Pawłów, położonej w powiecie starachowickim, przed godziną 7 rano w sobotę 18 listopada. Kierowca peugeota gdy zobaczyć policyjny patrol zawrócił i próbował odjechać, wtedy policjanci ruszyli za nim. Więcej poniżej!

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Paweł Kusiak, policjanci podjęli próbę zatrzymania osoby za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych. Pomimo podjętych wysiłków mężczyzna nie zastosował się do prośby o zatrzymanie się. Kierowca zatrzymał samochód i gwałtownie wysiadł, próbując pieszo uciec z miejsca zdarzenia.

Według jednego z obecnych na miejscu policjantów, uciekinier w ramach obrony użył gazu pieprzowego. W odpowiedzi funkcjonariusz policji, próbując go zatrzymać, oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Po zatrzymaniu ustalono, że kierowcą był 17-letni mieszkaniec gminy Waśniów położonej w powiecie ostrowieckim który uciekł z młodzieżowego ośrodka opiekuńczego i obecnie nie ma uprawnień do kierowania pojazdem.

Po zatrzymaniu nastolatek został umieszczony w celi na terenie miejscowego komisariatu. Pobrano od niego próbkę krwi w celu zbadania na obecność śladów narkotyków lub alkoholu.

Artykuł dzięki uprzejmości SpottedAlert.pl

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Była ucieczka, policyjny pościg i strzały za uciekającym 17-latkiem z powiatu ostrowieckiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*