O włos od tragedii na drodze. Skasowane auto. Mamy foto - Ostrowiec24.Info

O włos od tragedii na drodze. Skasowane auto. Mamy foto

Foto: KPP Opatów

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w sobotę na drogach powiatu opatowskiego. Tuż po południu w Sobiekurowie nietrzeźwy kierujący zderzył się z zaprzęgiem konnym a następnie wjechał w ogrodzenie. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Natomiast z poważnym urazem nogi zakończyła się podróż 16 – latka, który na Alei Partyzantów w Ożarowie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Więcej poniżej!

Tuż po południu w sobotę do stanowiska kierowania opatowskiej jednostki wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobiekurów. Na miejscu okazało się, że 59 – letni mieszkaniec gminy Opatów kierując samochodem marki audi doprowadził do zderzenia z zaprzęgiem konnym, którym powoził 65 – letni mężczyzna a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, jednak badanie alkomatem wykazało, że 59 – latek był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Czeka go jeszcze wysoka kara finansowa oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu również do 2 lat pozbawienia wolności.

Z poważnym urazem nogi natomiast zakończyła się podróż 16 – latka w Ożarowie, który w sobotę wieczorem na Alei Partyzantów stracił panowanie nad kierowanym przez siebie peugeotem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący został zakleszczony w pojeździe a jego wydobycie wymagało użycia specjalistycznego sprzętu. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że nastolatek wziął auto bez wiedzy i zgody rodziców. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Finał tego nieodpowiedzialnego zachowania odbędzie się w Sądzie Rodzinnym.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "O włos od tragedii na drodze. Skasowane auto. Mamy foto"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*