Kradli licząc na wykroczenie, a odpowiedzą za przestępstwo - Ostrowiec24.Info

Kradli licząc na wykroczenie, a odpowiedzą za przestępstwo

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili sprawców kradzieży sklepowej. Jak się okazało „łupem” 32 i 37-latek trzykrotnie padł markowy alkohol. Do zdarzeń doszło na przestrzeni września i października br. w dwóch miejscowych marketach. Wartość strat za każdym razem nie przekraczała kwoty, gdzie czyn kwalifikowany był jako wykroczenie. Jednak śledczy po przeanalizowaniu materiału połączyli działania nieuczciwych klientów w czyn ciągły, co dało podstawy do przedstawienia już 32-latkowi zarzutu o przestępstwo. Wkrótce drugi z „miłośników” drogich trunków usłyszy taki sam zarzut. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W poniedziałek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadaną informacje na temat kradzieży. Do zdarzeń dochodziło na przełomie września i października br. na terenie dwóch marketów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa nieuczciwymi klientami, którzy trzykrotnie odwiedzili sklepy mieli być dwaj mężczyźni w wieku 32 i 37 lat. Ich „łupem” padał markowy alkohol, którego wartość za każdym razem nie przekraczała kwoty wykroczenia. W poniedziałek w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze namierzyli na terenie miasta młodszego z mężczyzn. Ostrowczanin został dowiezieni do miejscowej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Z uwagi na fakt, że do zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu, śledczy mogli połączyć opisane działania w czyn ciągły i przedstawić 32-latkowi zarzut o przestępstwo. Łącznie wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 1200 złotych. Wkrótce drugi z miłośnikowi drogich trunków również usłyszy takie same zarzuty.

Mężczyznom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kradli licząc na wykroczenie, a odpowiedzą za przestępstwo"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*