17 kilogramów marihuany i haszyszu nie trafi na rynek - Ostrowiec24.Info

17 kilogramów marihuany i haszyszu nie trafi na rynek

Foto: policja.pl

Współpraca funkcjonariuszy stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z policjantami CBŚP Zarząd w Kielcach doprowadziła do zatrzymania 44-latka, który odpowie za posiadanie 17 kilogramów marihuany i przygotowania narkotyku do wprowadzenia do dalszego nielegalnego obrotu. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Więcej poniżej!

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji w ramach działań przeprowadzonych wspólnie z CBŚP Zarząd w Kielcach ustalili, że jeden z mieszkańców Pragi Południe zajmuje się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W związku z tym funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca, w którym magazynowane są narkotyki. Okazało się, że podejrzewany przewozi je w swoim samochodzie oraz składuje w jednym z garaży.

Kiedy pojawili się na miejscu zauważyli, że podejrzewany mężczyzna wychodzi z garażu. Wtedy podjęli decyzję o zatrzymaniu 44-latka. W trakcie przeszukania zarówno w garażu, jak i w samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli pakiety z zawartością suszu roślinnego hermetycznie zapakowanego, kostki haszyszu, zgrzewarki, dwie torby opakowań foliowych do zgrzewarek oraz pieniądze.

Następnie policjanci udali się do mieszkania zatrzymanego. W lokalu zabezpieczyli sześć telefonów komórkowych, kolejne pieniądze, woreczki foliowe z suszem roślinnym, strzykawki z zawartością brązowej substancji oraz cztery zegarki

W dalszej kolejności policjanci przeszukali kolejne dwa samochody należące do 44-latka. W jednym z nich znaleźli pieniądze i kolejny telefon komórkowy.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 17 kg marihuany i prawie pół kilograma haszyszu, a na poczet przyszłych kar prawie 150 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Południe usłyszał zarzuty posiadania narkotyków w celu wprowadzania ich do dalszego nielegalnego obrotu. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Postępowanie nad sprawą nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe w Warszawie.

Tekst: Edyta Adamus

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "17 kilogramów marihuany i haszyszu nie trafi na rynek"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*