Pożar garażu w miejscowości Rżuchów gm. Sadowie - Ostrowiec24.Info

Pożar garażu w miejscowości Rżuchów gm. Sadowie

Foto: PSP Opatów

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się budynek garażu o konstrukcji murowanej z drewnianą więźbą dachową kryty blacho-dachówką, w którym znajduje się ładowarka teleskopowa wraz z wyposażeniem. Właściciel przekazał informację, że w obiekcie nie znajdują się żadne butle z gazami niebezpiecznymi. Więcej poniżej!

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do palącego się wnętrza garażu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów podano trzeci prąd wody w obronie budynku gospodarczego. Ratownicy wyposażeni w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego wykonali niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji budynku celem dotarcia do zarzewi ognia. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono garaż, a następnie sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. Podczas przeszukiwania odnaleziono pustą butlę po dwutlenku węgla, butla nie posiadała zaworu a jej temperatura wynosiła 6 st. C. Wodę do celów gaśniczych czerpano z pobliskiego hydrantu. W trakcie działań częściowemu zawaleniu uległa konstrukcja dachu.

W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brały 1 zastęp z JRG Opatów oraz dwa zastępy OSP: OSP Sadowie oraz OSP Wszechświęte.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar garażu w miejscowości Rżuchów gm. Sadowie"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*