Nietrzeźwy spowodował kolizję - Ostrowiec24.Info

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Foto ilustracyjne

Pomimo stale prowadzonych licznych działań oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. W piątkowy wieczór szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 63-letni mężczyzna, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za „kółko” swojego volkswagena i spowodował kolizję drogową. Ponadto jak ustalili mundurowi mieszkaniec gminy Bodzechów posiada aktywny zakaz  prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Do jego zatrzymania przyczyniła się właściwa postawa obywatelska 52-letniego świadka zdarzenia, który go ujął i przekazał kierującego w ręce policjantów.

W minioną piątek kwadrans przed godziną 21.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o ujęcie nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Nowa Dębowa Wola. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowej drogówki. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 52-letni mieszkaniec gminy Bodzechów będąc na spacerze został ominięty przez pojazd marki Volkswagen. Po krótkiej chwili usłyszał on huk i zobaczył, że samochód ten zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Natychmiast postanowił sprawdzić co się stało. Kiedy dotarł na miejsce przed autem zastał stojącego na drodze nietrzeźwego, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej prowadził auto. O całym zdarzeniu poinformował on policję. W trakcie czynności okazało się, że nieodpowiedzialnym kierującym był 63-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego „dostawczaka” mając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz 63-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Obywatelska postawa interweniującego 52-latka wobec kierującego zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

   

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy spowodował kolizję"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*