Pijany kierowca zatrzymany. Drugi pędził 110 km/h w zabudowanym - Ostrowiec24.Info

Pijany kierowca zatrzymany. Drugi pędził 110 km/h w zabudowanym

Foto ilustracyjne

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z ostrowieckiej drogówki. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 43–latek, prowadzący citroena. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto swoje prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym stracił 18-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Z kolei za jazdę na zakazie sądowym odpowie 45-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Więcej poniżej!

Wczoraj po godzinie 18:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że ul. 11 Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim pojazdem marki Citroen porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z miejscowej drogówki. W trakcie dojazdu mundurowi zauważyli porzucony opisany samochód wewnątrz, którego nikogo nie było. Jak się okazało kierujący tym pojazdem po zatrzymaniu się wysiadł z niego i dalej salwował się ucieczką pieszo w kierunku ul. Bałtowskiej. Za nim bezpośrednio również pieszo poruszał się świadek zdarzenia, który wskazał stróżom prawa uciekiniera. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Następnie w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 45-latek, mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna podróżował ul. Aleja XXV-lecia w Ostrowcu Świętokrzyskim pojazdem marki Opel z prędkością 75km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Ponadto podczas kontroli okazało się, że 45-latek nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa i poruszał się niesprawnym technicznie autem. Kolejno mundurowi ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 18-letniego mieszkańca gminy Bodzechów, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Młody kierowca rozpędził swoje audi na ul. Aleja XXV-lecia w Ostrowcu Świętokrzyskim do prędkości 110 km/h. Za przekroczenie prędkości o 60 km/h policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto kierowcy trafiło 13 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!” oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pijany kierowca zatrzymany. Drugi pędził 110 km/h w zabudowanym"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*