Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym samochodem - Ostrowiec24.Info

Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym samochodem

Foto ilustracyjne

Srogie konsekwencje poniesie 62-latek, który w czwartek wieczorem w Sobótce bez wiedzy i zgody właściciela zabrał jego samochód z posesji. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego tak poważnym, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W czwartek wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który zgłaszał, że na poboczu drogi w Sobótce leży nietrzeźwy mężczyzna. Natychmiast skierowani zostali tam ożarowscy policjanci. Na miejscu okazało się jednak, że stan upojenia alkoholowego w jaki wprowadził się mężczyzna to tylko element większej układanki. Z relacji świadków zdarzenia wynikało bowiem, że ujęty 62-latek pochodzący z powiatu sandomierskiego kilka minut wcześniej wszedł na jedną z posesji w Sobótce, skąd zabrał osobowego mercedesa, a następnie wyjechał na drogę publiczną, gdzie zatrzymany został przez jednego ze świadków. Mężczyzna ten znajdował się w stanie tak silnego upojenia alkoholowego, że nie mógł poddać się badaniu stanu trzeźwości. Aby określić stężenie alkoholu w jego organizmie w chwili, kiedy kierował autem została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych, a on sam trafił pod opiekę medyków. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 62-latek kierował mercedesem po drodze publicznej wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pijany z zakazem, wybrał się na przejażdżkę kradzionym samochodem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*