Historia miłosna bez szczęśliwego zakończenia - Ostrowiec24.Info

Historia miłosna bez szczęśliwego zakończenia

Foto ilustracyjne

Oszuści wciąż szukają nowych metod i jak się okazuje są w tym bardzo skuteczni. Tym razem ofiarą cyberprzestępców padła 45-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta uwierzyła oszustowi, który udawał meksykańskiego aktora i łącznie przez ponad półtora roku wpłaciła mu blisko 35 000 złotych. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie czujności i dystansu do informacji otrzymywanych za pośrednictwem portali społecznościowych. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować natychmiast Policję.

Oszuści wymyślają coraz to nowsze metody, aby koszem łatwowierności osób wyłudzić od nich niejednokrotnie oszczędności całego życia. Tym razem ofiarą cyberprzestępców padła 45-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pod koniec lutego 2022 roku kobieta za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. W trakcie rozmów oszust najpierw podawał się za sprzedawcę obuwia, który został napadnięty i pobity. Po czym twierdził, że jest znanym meksykańskim aktorem.

Przez ponad półtora roku prowadzili między sobą korespondencję, z której wynikało między innymi, że mężczyzna zakochał się w 45-latce i planuje z nią wziąć ślub. Ciągłą przeszkodą przyjazdu do Polski były coraz to nowe wymyślne historie między innymi: problemy finansowe, choroby oraz problemy z prawem.

Cyberprzestępca wykorzystał doskonale technikę manipulacji, a dla uwiarygodnienia całej sytuacji przesyłał pokrzywdzonej liczne zdjęcia oraz prowadził z nią video rozmowy. Oszust był bardzo przekonujący czym doprowadził mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego do wykonania przez nią licznych transakcji finansowych na podane przez niego rachunki bankowe. Wpłaty, których dokonywała miały pomóc mu w przylocie do Polski i wzięcia z nią ślubu. Łącznie kobieta wpłaciła na podane konta blisko 35 000 złotych.

Oszustwo „na aktora” czy „na żołnierza” jest jedną z nowszych form tego procederu.

Pamiętajmy! Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „na pracownika opieki społecznej”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Historia miłosna bez szczęśliwego zakończenia"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*