61-latek miał plantacje marihuany na ogródkach działkowych! - Ostrowiec24.Info

61-latek miał plantacje marihuany na ogródkach działkowych!

Dzielnicowi koneckiej jednostki ujawnili narkotykowy proceder na terenie jednego z ogródków działkowych. 61-letni mieszkaniec miasta Końskie podejrzany jest o uprawę konopi innych niż włókniste i posiadanie środków prawem zakazanych.

Koneccy dzielnicowi przypuszczali, że na terenie jednych z miejscowych ogródków działkowych 61-letni mieszkaniec miasta może prowadzić nielegalną uprawę konopi. W miniony piątek funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Będąc na miejscu z kilku metrów wyczuli charakterystyczny zapach krzewów konopi. W czasie ich służbowej wizyty na jednej z działek, gdzie zabezpieczone zostało kilka krzewów zakazanej rośliny, zjawił się 61-letni właściciel. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna w swoim aucie posiadał kilka porcji suszu roślinnego, którego wstępna analiza wykazała w jego składzie marihuanę. Na tym jednak  nie koniec. W miejscu zamieszkania mężczyzny po otwarciu lodówki policjanci stwierdzili, że nie służy ona tylko do przechowywania żywności, lecz przetrzymywania kolejnych porcji narkotyków. Jakby tego było mało, mężczyzna odpowie również za proceder związany z produkcją alkoholu etylowego tzw. Bimbru.

Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 400 gramów suszu roślinnego, którego wstępne sprawdzenie narkotestem wykazało, że to marihuana.

Mieszkaniec gminy Końskie został tymczasowo aresztowany, teraz za swoje zachowanie odpowie przed sadem, za taki proceder grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. KB

Źródło: KPP w Końskich

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "61-latek miał plantacje marihuany na ogródkach działkowych!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*