70-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku” - Ostrowiec24.Info

70-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Foto ilustracyjne

Ostrowieccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w kontaktach z nieznajomymi. W miniony czwartek 70-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego uwierzyła fałszywej pracownicy banku w historię o zagrożonych środkach finansowych na jej koncie, przez co straciła 13 000 złotych.

Policjanci z ostrowieckiej komendy co jakiś czas otrzymują zgłoszenia dotyczące różnego rodzaju oszustw. Sprawcy nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar i przedstawiają im coraz to nowsze historie. W miniony piątek do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 70-letnia mieszkanka miasta, która poinformowała mundurowych, iż padła ofiarą oszustów. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że dzień wcześniej skontaktowała się z nią kobieta podająca się za pracownika banku. Rozmówczyni informowała zgłaszającą, że ktoś w jej imieniu złożył wniosek o przyznanie pożyczki w kwocie 3000 złotych. Ostrowczanka zaprzeczyła, aby kogokolwiek prosiła o złożenie tego typu wniosku. Po czym kobieta poinformowała seniorkę, że w takim razie jej środki zgromadzone na koncie są zagrożone i dla bezpieczeństwa powinna je przelać na wskazany przez nią rachunek bankowy tzw. rachunek techniczny. Zaniepokojona sytuacją i niczego nie podejrzewająca ostrowczanka uwierzyła w historię opowiedzianą przez oszustkę. Rozmówczyni zapewniała 70-latkę, że po zakończonych działaniach, odzyska swoje oszczędności. Ostatecznie seniorka postąpiła zgodnie ze wskazówkami, a kiedy po pewnym czasie nikt nie zwrócił jej 13 000 złotych, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki!

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "70-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*