18-letni ostrowczanin, będąc na stacji paliw, znieważył policjantów obraźliwymi tekstami! - Ostrowiec24.Info

18-letni ostrowczanin, będąc na stacji paliw, znieważył policjantów obraźliwymi tekstami!

Foto ilustracyjne

Policjanci każdego dnia dbają o ład i porządek publiczny. Należy zaznaczyć, iż by nasze czynności były wykonane prawidłowo i profesjonalnie, mamy prawo do wydawania wiążących poleceń. Ich nieprzestrzeganie niesie ze sobą konsekwencje prawne. Pamiętaj, nie lekceważ wydawanych przez funkcjonariusza poleceń i nie utrudniaj podejmowanych na miejscu czynności. To również od Ciebie zależy, jak zakończy się interwencja.

Policja to umundurowana formacja, której głównym zadaniem jest dbanie o życie, zdrowie oraz bezpieczeństwo obywateli. W powiecie ostrowieckim policjanci codziennie podejmują wiele interwencji, przeprowadzają dziesiątki kontroli drogowych, legitymują setki osób, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie. Nasze działania mają na celu dbanie o dobro drugiego człowieka i są ugruntowane w przepisach prawa.
Jeśli jesteś sprawcą przestępstwa lub wykroczenia wiedz, że policjant ma prawo wykonać szereg czynności, takich jak: legitymowanie, kontrola osobista czy sprawdzenie zawartości bagażu. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli nie złamałeś przepisów prawa, funkcjonariusz jest uprawniony do wydawania wiążących poleceń, dotyczących określonego zachowania. Ma to na celu m.in. umożliwienie wykonania niezbędnych na miejscu czynności, zabezpieczenie śladów czy dokonania stosownych ustaleń.
Nie bądźmy więc zaskoczeni, gdy policjant poleci nam opuszczenie miejsca interwencji czy przejście w wyznaczone miejsce na drodze, gdzie doszło na przykład do wypadku drogowego. O stosowaniu się do policyjnych poleceń mówi art. 65a kodeksu wykroczeń. Za złamanie tego przepisu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Także uniemożliwianie wykonania czynności przez policjanta albo jej utrudnianie może spotkać się nałożeniem sankcji karnej. Dlatego nie lekceważ wydawanych przez policjantów poleceń i nie utrudniaj podejmowanych na miejscu czynności. To również od Ciebie zależy jak zakończy się policyjna interwencja.
Wczoraj około godziny 02.30 policjanci z ostrowieckiej komendy zostali wezwani na interwencję. Z przekazanych informacji wynikało, że na jednej ze stacji paliw przebywa agresywnie zachowujący się mężczyzna. Pomimo licznych próśb personelu nie chciał on opuścić terenu lokalu. W trakcie wykonywanych czynności 18-latek znieważył mundurowych słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe. Młodzieniec znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 18-latek za popełnione przestępstwo został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy on zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji.  
Przypominamy !


art. 226 kodeksu karnego
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Opr. EW
Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "18-letni ostrowczanin, będąc na stacji paliw, znieważył policjantów obraźliwymi tekstami!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*