18 – latka kierująca BMW, straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym! - Ostrowiec24.Info

18 – latka kierująca BMW, straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym!

Dwoje kierujących podczas minionego weekendu straciło swoje prawa jazdy na opatowskich drogach. Pierwszy z nich, kierujący volkswagenem, zapisał się na policyjnym mierniku prędkości w sobotę w Maruszowie z prędkością 113 km/h, z kolei w niedzielę dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h kierująca BMW przekroczyła w Stodołach-Koloniach. Obydwoje ukarani zostali również wysokimi mandatami.

Nadmierna prędkość to jeden z kluczowych czynników generujących wypadki i kolizje, niestety często w swych skutkach tragiczne. Opatowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym sukcesywnie gaszą zapały osób, które lekceważą obowiązujące w tym zakresie przepisy. Podczas minionego weekendu wśród kierujących, którym zdarzyło się jechać za szybko znalazło się dwoje, którzy stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Pierwszy z nich skontrolowany został w sobotę w Maruszowie. 24 – latek na liczniku kierowanego przez siebie volkswagena miał 113 km/h, to o 63 km/h powyżej dopuszczalnej w obszarze zabudowanym prędkości. Mężczyzna poza utratą prawa jazdy ukarany został grzywną w kwocie 2000 zł. oraz 14 punktami karnymi. Prędkości do obowiązujących przepisów nie dostosowała również 18 – latka kierująca BMW. Kobieta w niedzielę w Stodołach – Koloniach przekroczyła dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h. W takim przypadku taryfikator przewiduje sankcje w postaci mandatu karnego w kwocie 1500 zł. oraz 13 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "18 – latka kierująca BMW, straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*