41-latek, podczas policyjnej kontroli posłużył się prawem jazdy nieżyjącego od 8 lat krewnego - Ostrowiec24.Info

41-latek, podczas policyjnej kontroli posłużył się prawem jazdy nieżyjącego od 8 lat krewnego

Foto ilustracyjne

Nawet na 5 lat do więziennej celi może trafić 41 – latek z powiatu staszowskiego, który w środę w Opatowie kierował samochodem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Ponadto mężczyzna podczas policyjnej kontroli posłużył się prawem jazdy należącym do nieżyjącego krewnego. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki codziennie dbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg spotykając się z różnymi sytuacjami. Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę w Opatowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego fiata za kierownicą, którego, jak się później okazało, siedział 41 – latek z powiatu staszowskiego. Mężczyzna podczas kontroli okazał policjantom prawo jazdy i do tego momentu wszystko przebiegało bez komplikacji. Okazało się jednak, że dokument, którym się posłużył należał do nieżyjącego od około 8 lat krewnego. W związku z tym mundurowi zatrzymali mężczyznę a dokument zabezpieczyli przed ponownym użyciem. Następnie, aby poznać tożsamość kierującego mundurowi doprowadzili go do jednostki policji, gdzie przy użyciu terminala służącego do szybkiej identyfikacji osób na podstawie linii papilarnych ustalili jego personalia. Okazało się, że kontrolowany mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu.

Teraz poza konsekwencjami związanymi z jazdą wbrew orzeczonemu zakazowi, które obwarowane są karą do 5 lat pozbawienia wolności, 41 – latek odpowie dodatkowo za posłużenie się cudzym dokumentem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "41-latek, podczas policyjnej kontroli posłużył się prawem jazdy nieżyjącego od 8 lat krewnego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*