Ustalenia i decyzje Prokuratury w sprawie głośnego wypadku w Bielinach, gdzie zginęło 3 mężczyzn - Ostrowiec24.Info

Ustalenia i decyzje Prokuratury w sprawie głośnego wypadku w Bielinach, gdzie zginęło 3 mężczyzn

Foto ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego w Bielinach, w którym zginęło 3 pieszych. Do zdarzenia doszło przed g. 23.00 w dniu 25.07.2023 r. na prostym odcinku ulicy Kieleckiej w Bielinach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący Fordem Fiesta 19-letni Bartosz Ł., na mokrej nawierzchni, jadąc w kierunku Kielc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie na chodnik, gdzie potrącił 3 pieszych w wieku 41, 44 i 45 lat, którzy ponieśli śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący z obrażeniami został zabrany do szpitala w Kielcach, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Więcej poniżej!

W sprawie dotychczas skompletowano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, dokumentacji medycznej, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, opinii biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych.

W dniu 27.07.2023 r., po uzyskaniu opinii biegłego wskazującej, że z zatrzymanym, który przebywał w szpitalu, można wykonywać czynności procesowe, prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w następstwie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości o co najmniej 24 km/h, spowodowanie w konsekwencji utraty panowania nad pojazdem i śmiertelne potrącenie trzech pieszych znajdujących się na chodniku. W toku przesłuchania Bartosz Ł. nie ustosunkował się do zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach przedstawił wersję przebiegu zdarzenia niezgodną z zebranym materiałem dowodowym.

Mając na uwadze potrzebę prawidłowego zabezpieczenia biegu postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Uzasadnił go obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanego, grożącą mu surową karą, a także obawą jego ucieczki lub ukrycia się. Sąd wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ustalenia i decyzje Prokuratury w sprawie głośnego wypadku w Bielinach, gdzie zginęło 3 mężczyzn"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*